Živelné pohromy

Hovorí sa: „ Nešťastie sa stane hneď “. Krízové situácie nastávajú neočakávane a prekvapivo, v priebehu pár sekúnd zničí zosuv pôdy celý región. Lesný požiar ohrozuje mestá a obce, povodňové vlny zaplavujú krajinu. Hasiči, polícia a záchranári robia všetko pre to, aby dostali situáciu pod kontrolu a škody boli čo najmenšie. Už desaťročia pritom úspešne používajú Unimog. Jeho spoľahlivosť, nekompromisná schopnosť prejazdu najťažším terénom a jeho univerzálnosť ho činí nepostrádateľným všade tam, kde sa jedná o ochranu, záchranu, vyprošťovanie, hasenie, odpratávanie a čistenie. Vďaka svojej brodivosti do 1,2 m prechádza Unimog bez problémov zaplaveným územím. Vodič aj záchranár sa pohybujú bezpečne aj v tých najťažších podmienkach.
Prírodné katastrofy ničia infraštruktúru celých území. Nič nefunguje. Je núdza o pitnú vodu aj potraviny. Vypadávajú komunikačné systémy. Aj tu Unimog pomáha – ako dopravný prostriedok zásobuje obyvateľstvo všetkým potrebným. Ako prepravník mužstva prepravuje záchranárov do krízových oblastí. Ako mobilná dielňa alebo centrum velenia s rádiovým vybavením pomáha infraštruktúru znovu budovať.
Oheň, voda, zosuvy pôdy, zrútené lietadlá v neprístupnom teréne – ľudia sú odrezaný od sveta. Rýchly príchod k uväznenému je životne dôležitý. Skoro vždy sa jedná o ťažký terén. Unimog dosiahne bezpečne svoj cieľ či už so žeriavom, navijakom alebo ako vozidlo prvej pomoci vybavené až na štyri nosidlá.
Rovnako nápomocný dokáže byť Unimog aj pri odpratávaní následkov živelných katastrof. Pri povodniach a zosuvoch pôdy zostávajú, keď najhoršie pominie, blato a odpadky. Unimog zvládne odstrániť tieto zbytky perfektne ako veľmi výkonná čistiaca jednotka.
V posledných rokoch sme svedkami extrémnych prejavov počasia, medzi ktoré môžeme smelo zaradiť aj extrémne snehové zrážky. Často za veľmi krátky čas napadne obrovské množstvo snehu, čo má za následok ochromenie dopravy, odrezanie malých oblastí ale aj celých regiónov od okolitého sveta. Často bývajú tieto situácie v horských oblastiach spojené aj s pádom lavín na komunikácie a musia byť odpratané tony snehu. Aj to Unimog ľahko zvládne. So snehovou frézou s vysokým pracovným výkonom až 1600 t/hod. a snehovým pluhom uvoľní cestu pre záchranné sily.