Boj s požiarmi

Priama cesta k cieľu je najrýchlejšia. Nutným predpokladom je ale vozidlo, ktoré zvládne každú situáciu v ťažkom teréne. Unimog je bez konkurencie, či už ide o kamenistý terén, piesok alebo blato. Pohonom všetkých štyroch kolies s jednoduchou montážou a s využitím vysokozáberových pneumatík dosiahne vždy miesta nasadenia. Extrémne mäkký podklad zvláda Unimog majstrovsky pomocou systému regulácie tlaku vzduchu v pneumatikách. Počas jazdy je znižovaný tlak v pneumatikách, tým sa zväčšuje plocha stopy vozidla a výrazne sa zlepšuje trakcia. Husto stojace stromy, úzke prejazdy – často je veľmi málo miesta na manévrovanie. Kompaktnosť, obratnosť, výkon a úžitkové vlastnosti zaraďujú Unimog na prvú priečku v oblasti boja proti požiarom.

Extrémne stúpanie a klesanie zvládne Unimog bez akýchkoľvek problémov. Pne, korene a vetvy stromov alebo vyjazdené lesné cesty – portálové nápravy so svetlosťou 500 mm, skríženie náprav do 30° a elastickosť zkrutného rámu sú zárukou včasného príjazdu na miesto nasadenia. Vďaka dvojitému trojbodovému uloženiu nadstavby zostáva táto bez pnutia, nehrozí nebezpečné poškodenie nádrže a schopnosť prejazdu najťažším terénom nie je obmedzená. Unimogom dopravíte posádku aj techniku na miesto požiaru v rekordne krátkom čase.
Kabína s posádkou aj pneumatiky sú chránené ochranným zariadením proti plameňom a sálaním tepla. Podľa typu podvozku Unimogu môžeme prepravovať až 6000l vody pre hasenie. Výkon čerpadla sa pohybuje do 2500l/min. Tým je zaistený dostatočný úderný zásah a môžu byť efektívne hasené aj veľké požiare.