Armáda

Jedinečné vlastnosti a schopnosť poradiť si s každým terénom predurčuje Unimog aj na prácu v armáde. Na bojisku v extrémnych podmienkach sa Unimog používa už dlhé desaťročia. Neoceniteľné vlastnosti a koncepcia celého podvozku poskytujú pre svoju posádku spoľahlivé útočisko v rôznych nebezpečných situáciách a terénny dopravný prostriedok do každého terénu.
Unimog je bez konkurencie, či už ide o kamenistý terén, piesok alebo blato. Pohonom všetkých štyroch kolies s jednoduchou montážou a s využitím vysokozáberových pneumatík dosiahne vždy miesta nasadenia. Extrémne mäkký podklad zvláda Unimog majstrovsky pomocou systému regulácie tlaku vzduchu v pneumatikách. Počas jazdy je znižovaný tlak v pneumatikách, tým sa zväčšuje plocha stopy vozidla a výrazne sa zlepšuje trakcia. Husto stojace stromy, úzke prejazdy – často je veľmi málo miesta na manévrovanie. Kompaktnosť, obratnosť, výkon a úžitkové vlastnosti zaraďujú Unimog na prvú priečku.
Pne, korene a vetvy stromov alebo vyjazdené lesné cesty – portálové nápravy so svetlosťou 500 mm, skríženie náprav do 30° a elastickosť zkrutného rámu sú zárukou včasného príjazdu na miesto nasadenia. Vďaka dvojitému trojbodovému uloženiu nadstavby zostáva táto bez pnutia, nehrozí nebezpečné poškodenie nádrže a schopnosť prejazdu najťažším terénom nie je obmedzená.