BRK

Bočné priekopové rameno BRK je určené k medzinápravovej montáži  na ľahké a stredne ťažké traktory. Slúži ku koseniu krajníc, priekop, okrajov vodných tokov, poľných a lesných ciest, atď.

Obidve ramená výložníka sú koncipované ako pevné. Na univerzálne rameno je možné namontovať okrem kosacích hlavíc, tiež ďalšie varianty ako napr. čistič priekop KAN, agresívnu kefu BM alebo nožnice SRG.

Priekopové rameno BRK je montované ako bočné medzinápravové zariadenie pomocou špeciálnej rámovej konštrukcie. K pohonu zariadenia slúži hydraulický motor s vlastnými okruhmi poháňaný vývodovým hriadeľom traktora.  Rameno sa ovláda pomocou elektronického ovládacieho panelu s „Joystickom“ z kabíny vodiča. V základnej výbave je stroj vybavený sekvenčným proporcionálnym ovládaním (SPC), vrátane nadľahčovacieho systému ramena (ECS-systém), pomocnou rámovou konštrukciou, 2-okruhovým hydraulickým  agregátom a univerzálnym výložníkom. Na požiadanie je možné vybaviť stroj plne proporcionálnym ovládaním (FPC), ktoré umožňuje pohodlné ovládanie a viac funkcií ramena.

Ako transportná poloha slúži zavesenie stroja na boku traktora.

Bočné priekopové ramená BRK sú určené pre montáž na ľahké a stredne ťažké traktory s dostatočnou hmotnosťou a nosnosťou. Požiadavka na traktor je min. hmotnosť 4000 kg a výkon motora min. 65 kW. Pohon vlastného hydraulického motora je riešený kardanom od zadného výv.hriadeľa 540 ot/min. Priekopové rameno je  montované na pomocnom ráme pod traktorom, ktorý je vždy uspôsobený podľa typu traktora. 

Základné parametre

BRK 5000

BRK 6000

BRK 7000

Dosah (mm)

5000 mm

6000 mm

7000 mm

Pracovný záber (mm)

1000 / 1300 / 1500 mm

Váha s RKR 1300T  (kg)

cca. 1230 kg

cca 1300 kg

cca 1370 kg