AGROSALÓN 2015

V dňoch 25.-28.3. sa na výstavisku Agrokomplex v Nitre konal už 5. ročník prestížnej nielen poľnohospodárskej výstavy AGROSALÓN 2015. V tomto roku Agrosalón poskytol priestor pre viac ako 150 vystavovateľov nielen zo Slovenskej ale aj z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Nemecka, Rakúska či Talianska, a to na ploche 25000m2 a medzi vystavovateľmi sme nechýbali ani my - MB SERVIS s.r.o.
Medzinárodný poľnohospodársky veľtrh Agrosalón patrí k najvýznamnejším veľtrhom svojho druhu na Slovensku. Od začiatku svojej existencie predstavuje stabilné zázemie pre úspešnú komunikáciu odborníkov v danom odvetví a prezentuje inovácie i technológie v poľnohospodárskej technike a mechanizácii. Veľtrh Agrosalón 2015 ponúkol, nielen pre poľnohospodára ,tú správnu príležitosť vybrať si v predsezónnom termíne vhodnú techniku pre svoju každodennú prácu.
Na 5. ročníku Agrosalónu sme spoločne s našimi partnermi Mercedes-Benz Slovakia s.r.o. a Ematech s.r.o. predstavili širokej verejnosti dohromady 4 produkty značiek Mercedes-Bnez a RASCO:

  • AgroUnimog U400
  • traktorový sypač RASCO TRP 1.0
  • univerzálny šípový pluh RASCO VERTUS 3.0
  • univerzálnu radlicu SPTT 3.0

Na našom stánku na vonkajšej ploche E sa v uplynulých dnoch konalo historicky prvé predstavenie Unimogu v prevedení Agro na Slovensku. Vystavovaný Unimog U400 bol vybavený predným a zadným trojbodovým závesom, zadným posuvným závesom HVLB W330 K80 značky Scharmuller, korbou Soder KP 400K a predným a zadným PTO značky Werner HYW121. Pre názornú ukážku univerzálnosti tohto podvozku sme ho pre účely výstavy vybavili prednou snehovou radlicou zančky RASCO, typ SPTT 3.0 s montážou a predný trojbodový záves.
Naša sekundárna expozícia bola situovaná v pavilóne F na stánku spoločnosti Ematech. Na tejto ploche sme mali vystavený predný šípový pluh VERTUS 3.0 zadný traktorový sypač TRP 1.0 značky RASCO.
Veľtrh sa koná v dvojročnej periodicite a v priaznivom termíne - pred začiatkom hlavných sezónnych prác v poľnohospodárstve. Od začiatku svojej existencie predstavuje stabilné zázemie pre úspešnú komunikáciu odborníkov v danom odvetví a prezentuje úspešné inovatívne technológie v poľnohospodárskej technike a mechanizácii. Veľtrhu sa naposledy zúčastnilo viac ako 19000 návštevníkov a tento počet bol atakovaný aj v tomto ročníku (v čase písania tejto reportáže sme ešte nemali presné hodnoty návštevníkov 5. ročníka výstavy).